Znovuzrodenie EluveitieŠvajčiarska folk metalová jednotka Eluveitie minulý rok prekonala ťažkú ranu v podobe odchodu troch kľúčových členov. Netrvalo dlho a kapela pod vedením hlavného majstra Chrigela Glanzmanna prišla s novou zostavou a vydala dlho očakávané pokračovanie akustického konceptu so štítkom "Evocation". Od augustového vydania "Evocation II: Pantheon" ubehlo len pár mesiacov a Eluveitie sa prezentujú metalovému publiku s novou piesňou a videoklipom. 

Ide o znovuzrodenie v pravom slova zmysle. "Rebirth" predstavuje Eluveitie v plnej sile a naznačuje, že materiál pre nadchádzajúci štúdiový album je v procese tvorby. Pieseň odhaľuje nový odtieň hudobného smerovania skupiny a vystavuje na obdiv (nielen) hlasové prednosti novej speváčky Fabienne Erni. Vypočujte si "Rebirth" v priloženom videu. 


Eluveitie - Rebirth


Eluveitie sa nedávno predstavili českému publiku vo vypredanom Masters of Rock Café v Zlíne. Ďalšiu príležitosť vychutnať si túto mnohopočetnú zostavu na českých pódiách prináša plzenský festival Metalfest

Comments