S Kamelot po stopách tieňovej teórieKamelot zverejňujú ďalšie informácie o novom albume. Na "The Shadow Theory" sa okrem Jennifer Haben z Beyond The Black v úlohe hosťa predstaví aj Lauren Hart z Once Human. Lauren už s Kamelot v minulosti zdieľala pódium, na ktorom perfektne zaskočila Alissu White-Gluz. 

"The Shadow Theory" produkoval Sascha Paeth, ktorého meno patrí aj do zoznamu hostí. O mastering sa postaral Jacob Hansen. Obal albumu bol už tradične zverený do rúk Stefanovi Heilemannovi. 

01. The Mission 
02. Phantom Divine (Shadow Empire)
03. RavenLight
04. Amnesiac
05. Burns To Embrace
06. In Twilight Hours
07. Kevlar Skin
08. Static
09. MindFall Remedy
10. Stories Unheard
11. Vespertine (My Crimson Bride) 
12. The Proud and The Broken
13. Ministrium (Shadow Key)

Trinásťpiesňová novinka vychádza 6. apríla pod taktovkou Napalm Records. Dvojdisková verzia prináša 6 inštrumentálnych verzií skladieb a bonusovú "The Last Day Of Sunlight". 

Zakladateľ Kamelot Thomas Youngblood vysvetľuje filozofiu albumu nasledovne: "Album The Shadow Theory je psychologická cesta naprieč komplexnosťou ľudskej mysle. Prostredníctvom médií, technológie, sociálnych experimentov a umelej inteligencie sme neustále vystavovaní rôznym podnetom. Dokážeme byť spoločenskými tvormi aj v blízkej budúcnosti? The Shadow Theory je album, ktorý mieša viacero svetov a ponúka poslucháčovi útek v rozsahu našich vlastných realít. Tento album bol zložený a nahrávaný počas celého roka a sme naozaj hrdí na prvky týchto piesní a rôznorodosť, ktorú The Shadow Theory ponúka."

S prvým teaserom kapela predstavuje pieseň "Burns To Embrace". Táto pieseň vzdáva hold budúcim generáciam, ktoré zdedia túto zem. V záverečnom refréne je počuť aj Thomasovho syna. 

Kamelot - The Shadow Theory (teaser)

Comments